Smoczki dla noworodkow

Dziecięce smoczki, zwane również uspokajaczami są stosowane bardzo często przez rodziców. W bardzo wielu sytuacjach konieczne jest ich stosowanie praktycznie od narodzin maluszka, gdyż tylko w ten sposób maleństwo można uspokoić. Jednakże należy odpowiednio o nie dbać, aby spełniały swoją rolę i były bezpieczne dla dziecka.

Przede wszystkim czystość

Podobnie jak wiele innych przedmiotów, które znajdują się otoczeniu dziecka bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby były one czyste, co ma duże znaczenie dla zdrowia dziecka. Zastosowanie do ich produkcji odpowiedniej jakości materiałów umożliwia ich czyszczenie, sterylność zapewnia się poprzez wyparzanie ich w gorącej wodzie. Trzeba je myć zawsze gdy spadną lub ubrudzą się, jak również wtedy gdy długo są nieużywane i wystawione na działanie czynników takich jak na przykład kurz. Aby uniknąć ich upadania czy gubienia, dobrym rozwiązaniem są specjalne zawieszki, pozwalające przyczepić je na przykład do ubrania. Wówczas nawet jeśli maluszek go wypluje, nie upadnie na ziemię i nie ubrudzi się.

Smoczki dla noworodkow

Dopasowanie do wieku

Uspokajacze, bo tak również bywają nazywane smoczki powinny być dobrane do wieku maluszka. Chodzi tutaj przede wszystkim o wielkość elementu, który znajduje się w buzi dziecka i jego dopasowanie. Zbyt duży smoczek z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ może powodować ból, zaś zbyt mały może wypadać, nie spełniając tym samym swojej roli. Producenci smoczków zlecają ich wymianę mniej więcej co trzy miesiące, a na ich opakowaniach można znaleźć informację dla jakiego wieku dziecka są przeznaczone.

Więcej o smoczkach odpowiednich dla noworodków i niemowląt można przeczytać na stronie MilkLab.pl.

Comments are closed.