Gainer SCITEC Jumbo odżywka

Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z siłownią, usłyszał coś o odżywkach węglowodanowo-białkowych, czyli gainerach. Ułatwiają one przyrost mięśni i są stosowane przez większość osób dbających o sylwetkę. Ale jak działają?

W jaki sposób budowana jest masa mięśniowa


Przeglądając ranking gainerów, nietrudno spotkać się z napisami zachwalającymi wymieniane produkty. Według tych napisów rozrost mięśni to zasługa prawie wyłącznie tych specyfików i okazyjnych ćwiczeń. Sprawa przedstawia się jednak nieco inaczej. Podczas wyczerpującego treningu w mięśniach powstają mikrourazy. Z czasem ciało te utraty odbudowuje. Jeśli sytuacja się powtarza, ciało adaptuje się do niej wzmacniając mięśnie, czego efektem jest ich rozrost.

Co mają do tego odżywki


Niestety jak widać przyrost masy mięśniowej bez wysiłku fizycznego jest niemożliwy, niezależnie od tego co twierdzą sprzedawcy gainerów. Nie oznacza to jednak, że są one niepotrzebne. Bogate w naturalne białko i węglowodany, wspomagają ciało w odbudowie mikrourazów powstałych w wyniku treningu. A z racji, że to właśnie jest główny powód rozrostu masy mięśniowej, zasługują na uwagę. Nikogo w tym momencie nie powinien dziwić kubek odżywki wypijany po wyczerpującej sesji.

Comments are closed.