Syntetyczne kannabinoidy zyskują na popularności. Ich działanie wygląda podobnie do działania naturalnej marihuany, jednak czy przyjmuje się je w ten sam sposób?

Syntetyczne kannabinoidy – jak wyglądają?


Syntetyczne kannabinoidy zazwyczaj sprzedawane są jako legalny zamiennik marihuany. Z resztą powstały one właśnie po tym, jak sprzedaż konopi stała się nielegalna. Nie mniej jednak, tak naprawdę produkty te mogą być sprzedawane w przeróżnych formach. Najczęściej spotyka się je w formie suszu roślinnego. Należy jednak pamiętać o tym, że same rośliny nie mają żadnego działania, a stanowią tylko nośnik dla substancji aktywnych. Susz ten spryskuje się odpowiednią substancją, a sprzedawanie go w ten sposób sprawia, że przyjmowanie jej jest znacznie łatwiejsze. Dzięki temu też syntetyki na pierwszy rzut oka mogą wyglądać dokładnie jak zwykła marihuana. Oprócz tego, możemy dostać je również w czystej postaci, a więc w drobnym proszku.

Jak je przyjmować?


Substancje te najczęściej przyjmuje się tak samo, jak marihuanę, a więc przez palenie. Do tego celu możemy użyć różnego rodzaju lufek lub też spalić je w formie papierosa. Spora różnica pojawia się jednak w szybkości ich działania i czasie jego trwania. Pierwsze efekty zaobserwujemy niema od razu, bo już po kilku sekundach od przyjęcia. Nie mniej jednak, ich działanie trwa znacznie krócej, niż działanie naturalnej marihuany, bo zaledwie 30 do 60 minut. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielka ilość tych substancji będzie powodowała odurzenie.

Comments are closed.