leczenie rumienia Białystok

Rumień to miejscowe zaczerwienienie powierzchni skóry, który może być związany z jej infekcją, miejscowym podrażnieniem lub stanem zapalnym. Najbardziej narażone na rumień są osoby z delikatną i wrażliwą skórą, ale ta przypadłość może dotknąć każdego. Rumień może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, przybrać różne wzory i odcienie czerwieni. Jeśli zmiana jest łagodna, zdarza się że ustąpi samoistnie, jednak w przypadku intensywnego rumienia wymagane jest natychmiastowe leczenie.

Medycyna estetyczna – powszechny lek na całe zło?

Zabiegi medycyny estetycznej to najskuteczniejszy sposób na odświeżenie i odmłodzenie skóry oraz na pozbycie się niechcianych zmian skórnych. Najczęściej wykonywanym w medycynie estetycznej zabiegiem, który pozwala na zniwelowanie lub znaczne zmniejszenie rumienia jest zamknięcie rozszerzonych naczynek przy pomocy lasera.

W medycynie estetycznej laser ma niezliczone zastosowanie dzięki temu, że jest to bardzo zaawansowana technologia. Charakteryzuje się wysoką skutecznością w leczeniu rumienia o różnym stopniu intensywności. Leczenie laserowe jest bezinwazyjne, więc ryzyko uszkodzenia tkanek nie występuje.

Leczenie rumienia Białystok – kiedy efekty?

Standardowo potrzeba od 2 do 4 zabiegów, co zawsze jest uwarunkowane zaawansowaniem zmiany skórnej. Leczenie rumienia Białystok jest skierowane do wszystkich osób borykających się z tym problemem, a dzięki skuteczności zabiegów efekty są widoczne już po miesiącu (więcej szczegółów znajdziesz na https://drstawowska.pl/leczenie-rumienia-zmian-naczyniowych-tradziku-rozowatego,44.html).

Co z efektami ubocznymi?

Zabieg nie powoduje również żadnych uciążliwych dla pacjentów efektów ubocznych. Może pojawić się delikatna opuchlizna czy pieczenie, ale wystarczy zrezygnować na kilka dni z gorącej kąpieli, alkoholu i peelingów, a skóra bardzo szybko się zregeneruje. Część specjalistów zaleca także wykonanie zabiegów w okresie jesienno-zimowym, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Jednakże, jeśli zdecydujemy się na zbieg wiosną lub latem, wystarczy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem SPF 50 po leczeniu rumienia Białystok!

Comments are closed.