stabilizator barku

Chociaż do urazów stawu barkowego dochodzi stosunkowo rzadko, nawet osobie, która nie uprawia sportu wyczynowo, może przytrafić się bolesna kontuzja. W trakcie leczenia niezbędny staje się wtedy stabilizator barku.

Staw barkowy przenosi spore obciążenia związane z aktywnością fizyczną. Na kłopoty z nim najczęściej uskarżają się golfiści, tenisiści, czy ciężarowcy. Ale do naciągnięć, czy bolesnych nadwyrężeń barku dochodzi również w trakcie zwyczajnej aktywności fizycznej. Paradoksalnie im mniej eksploatowany jest ten staw, tym większe istnieje prawdopodobieństwo jego urazu w trakcie na przykład upadku lub próby asekuracji.

Stabilizator barku

Warto pamiętać, że każda kontuzja powinna zostać zdiagnozowana przez specjalistę. Dopiero wtedy można myśleć o leczeniu czy stabilizacji za pomocą ortezy barku.

Wykonane są one ze specjalnej, przewiewnej tkaniny. Dzięki niej stabilizator barku nie tylko usztywnia staw, lecz pozwala także oddychać skórze. Ma to szczególne znacznie podczas aktywności fizycznej z założoną ortezą.

W jakich dolegliwościach pomaga orteza barku?
Wskazaniami do noszenia stabilizatora barku są:

  • ból stawu,
  • rekonwalescencja po przebytej operacji,
  • łagodzenie efektów naciągnięcia czy przeciążenia stawu.

Podsumowanie

Nowoczesne stabilizatory barku nie tylko uśmierzają ból i przyspieszają odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Można stosować je również profilaktycznie. W sportach wyczynowych lub sytuacjach, w których mogą powstać nadmierne obciążenia stawów, dobrej jakości orteza skutecznie zapobiega kontuzji.

Comments are closed.