maska smogZ roku na rok narasta problem zanieczyszczenia powietrza. Zmagają się z nim głównie mieszkańcy takich regionów Polski, jak: Małopolska, Mazowsze i Śląsk. Oczywiście problem staje się szczególnie duży wraz z nastaniem późnej jesieni i nadejściem sezonu grzewczego. W dużych aglomeracjach miejskich dosłownie nie da się oddychać, co odczuwają zwłaszcza dzieci i osoby szczególnie wrażliwe ze skłonnością do alergii. Próbą radzenia sobie z tym ewidentnie dużym już problemem jest maska smog, której zadaniem jest oczyszczanie zanieczyszczonego powietrza.

Maska antysmogowa – jaką wybrać?

Producenci masek smog gorąco polecają maski wielokrotnego użytku z wymienianymi filtrami. Filtry obecne w tego rodzaju maskach powinny oczywiście zatrzymywać wszelkie szkodliwe związki obecne w powietrzu powstałe na skutek ogrzewania pomieszczeń, pracy fabryk, czy licznego użytkowania samochodów. Długość użytkowania wymiennego filtra ściśle zależy od wielkości zanieczyszczenia i częstotliwości użytkowania maski.

Zanieczyszczenie a konsekwencje

Maska smog nie jest przeznaczona wyłącznie dla alergików. Mimo, że ewidentnie z powodu zanieczyszczenia powietrza gwałtownie wzrasta liczba alergików, maski antysmogowe mogą okazać się korzystne dla pozornie zdrowego człowieka. Wdychane wraz z powietrzem zanieczyszczenia mogą w przyszłości zaowocować poważnymi schorzeniami, takimi jak transformacje nowotworowe. Jeżeli więc znajdziemy się w grupie ryzyka ze względu na stopień zanieczyszczenia, koniecznie powinniśmy zastanowić się nad zabezpieczeniem własnego zdrowia w postaci maski.

Comments are closed.