leczenie kolki u noworodka

Pierwsze dni po porodzie to wiele emocji, przede wszystkim szczęścia z pojawienia się na świecie nowego człowieka. Niestety bardzo szybko spokój ten zostaje zaburzony przez kolki niemowlęce. Z przypadłością tą zmaga się wiele dzieci. Wynika ona zazwyczaj z niedojrzałego układu pokarmowego. Przy uciążliwych kolkach warto wiedzieć, jakie metody mogą uśmierzyć ból.

Co zrobić gdy pojawi się kolka?

Pierwszą rzeczą jaką warto zrobić przy pojawieniu się kolki to tulenie i noszenie dziecka. To takie proste, a czasami naprawdę pomaga. Warto robić też masaż brzuszka, by ułatwić pozbycie się gazów z jelit.

Świetnym sposobem przynoszącym dużą ulgę są też ciepłe okłady, na przykład termoforkiem z pestek wiśni. Mięśnie brzuszka zostają w ten sposób rozluźnione.

Leki na kolkę – espumisan 100

Tulenie i noszenie nie zawsze działa, a kolki nie odpuszczają zbyt szybko. Maluszki potrafią płakać nawet przez kilka godzin. W takim momencie warto rozważyć espumisan dla niemowląt.

Jest to lek, którego zadaniem jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego gazów , dzięki czemu pękają i są usuwane z jelit.

Espumisan 100 usuwa z brzuszka napięcie, a co za tym idzie, maluszek odczuwa ulgę. Jeśli rodzice mają jakiekolwiek wątpliwości przed podaniem leku, mogą je skonsultować z pediatrą.

Odpowiednia dawka

Espumisan dawkowanie to zgodnie z zaleceniami producenta 5 do 10 kropki w przypadku niemowląt. Dawka zmienia się dla dzieci powyżej 1 roku życia. Jeśli przez 14 dni stosowania leku, kolki nadal będą się pojawiać, to espumisan dla niemowląt należy odstawić. O dalszym jego przyjmowaniu powinien zadecydować lekarz.

Comments are closed.