podkolanówki uciskowe

Komfort nóg jest bardzo ważny dla codziennego funkcjonowania. Równie ważne jest zdrowie. Niestety niektórzy borykają się z uczuciem ciężkości nóg, czy problemami z krążeniem, albo żylakami. Te ostatnie są problemem nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Codzienny sposób na żylaki

Jeśli naszym problemem są bolące nogi, kłopoty z krążeniem, pajączki, lub żylaki to musimy wiedzieć, że oprócz leczenia bardzo ważna jest profilaktyka. Jak na co dzień znaleźć na nią czas? Nic bardziej trudnego – wystarczy dostosować do problemu garderobę. Idealnym sposobem, polecanym przez wielu chirurgów naczyniowych jest noszenie podkolanówek uciskowych. Mają one za zadanie stymulować krążenie krwi w nogach, ale również zapobiegać uczuciu zmęczenia, czy bólu nóg. Osoby noszące uciskowe podkolanówki zauważają też u siebie zmniejszenie lub nawet całkowite zlikwidowanie obrzęków. Są idealnym uzupełnieniem leczenia żylaków, dlatego osoby, u których pojawia się ten problem powinny zacząć je stosować. Podobnie jak osoby, u których widoczne są pierwsze objawy niewydolności żylnej – podkolanówki uciskowe opóźnią rozwój choroby. Jeszcze więcej na temat podkolanówek znajdziesz – Tutaj.

podkolanówki uciskowe

Jakie podkolanówki wybrać?

Wybór podkolanówek uciskowych jest duży. Oprócz różnych kolorów i rozmiarów, warto zwrócić uwagę na tzw. stopień kompresji. Jest to nic innego jak siła ucisku danych podkolanówek. Powinna być ona dostosowana do schorzenia i jego zaawansowania. Warto w tym zakresie zasięgnąć opinii lekarza, który doradzi, jaki stopień ucisku będzie odpowiedni. Podkolanówki można nosić do wielu stylizacji – są one niewidoczne pod spodniami, a do sukienek, czy spódnic wystarczy dobrać odpowiedni kolor, aby cieszyć się komfortem nóg.

Regularne stosowanie odpowiednio dobranych podkolanówek uciskowych poprawi jakość nie tylko naszego zdrowia, ale także codziennego życia. Jest to prosty sposób pomocny w walce z niewydolnością żylną, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku.

Comments are closed.