Dzisiaj dużą wagę przykładamy do tego, aby zdrowo żyć. Zależy nam bowiem nie tylko na tym, by dłużej żyć, ale by całe nasze życie przeżyć we względnym zdrowiu i ze sprawnością fizyczną. Dlatego regularnie uprawiamy aktywność fizyczną, zdrowo się odżywiamy, a czasem włączamy do diety przeróżne ziołowe suplementy.

Ostatnio dość popularne są zioła szwedzkie. Jest to mieszanka 11 ziół – pierwotny skład przypisuje się Paracelsusowi, jednak preparat ten rozpropagowany został przez dwóch szwedzkich lekarzy, z których jeden zmarł dopiero w wieku 104 lat w wyniku upadku z konia. Mieszanka składa się z  szafranu, aloesu, manny, arcydzięgielu, senesu, rabarbaru, mirry, kurkumy, dziewięćsiłu, teriaku oraz kamfory.

Pozostaje jednak pytanie – na jakie dolegliwości pomagają wyjątkowe zioła szwedzkie? Tutaj wymienić możemy dość wiele jednostek chorobowych, w zależności bowiem od rodzaju oraz miejsca podania efekt może być różny. A zatem nacierki działają doskonale na reumatyzm i bóle. Okłady pomagają goić się ranom, wypryskom itp.  Z kolei nalewka pomaga na dolegliwości układu pokarmowego, zaś płukanka na stany zapalne jamy ustnej.

Warto pamiętać, że jeśli przyjmujemy jakieś lekarstwa albo jesteśmy ciężej chorzy, to decyzję o braniu ziół szwedzkich należy skonsultować z lekarzem.

Comments are closed.